Студенти спеціальності “Програмна інженерія” – переможці Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

Нещодавно у Хмельницькому національному університеті відбувся ІІ етап XV Всеукраїнської олімпіади з «Програмування мікропрограмних автоматів та  мікроконтролерних систем» серед студентів ВНЗ І-ІV рівнів акредитації  України. Учасниками предметного конкурсу стали 39 команд із 23-ти навчальних закладів, серед яких 20 – заклади вищої освіти III-IV рівня акредитації. Прикарпатський національний університет був представлений на олімпіаді двома командами: Максим Кур і Назар Сав’як, Владислав Тимощук і Олег Риснюк.

У рамках програми конкурсу учасники виконували конкурсні завдання з проектування автоматів з жорсткою та мікропрограмною логікою, програмування мікропрограмних автоматів та програмування мікроконтролерних систем. Завдання носили практичний та експериментальний характер з використанням наступного обладнання: персональні комп’ютери, програмне середовище Arduino IDE (версія 1.0.5 або вище), модулі Arduino UNO і Arduino MEGA, сенсори DS18B20, DHT22 (або DHT11), BMP180, індикатор LCD 1602 (контролер HD44780), Ethernet Shield на основі контролера ENC28J60, Bluetooth пристрій HC-05. Найскладніші завдання полягали у створенні вбудованих систем з розгортанням веб-сервісів, реалізацією комунікацій зі смартфонами та розробці аплікацій на базі операційної системи Android.

За результатами конкурсів переможців визначали у двох номінаціях: серед закладів вищої освіти 3-4 рівня акредитації та серед коледжів і технікумів.

Команда факультету у складі студентів групи ПІ-3, напряму підготовки «Програмна інженерія» Максима Кура і Назара Сав’яка (керівник команди доцент кафедри інформаційних технологій Микола Козленко) стала переможцем серед команд закладів вищої освіти. У загальному заліку команда нашого факультету посіла 2-е призове місце. Ще одна команда нашого факультету у складі Владислава Тимощука і Олега Риснюка здобула 5-е місце у загальному заліку серед 39 учасників.

Підготовку команд факультету до участі у предметній олімпіаді забезпечили  Ігор Лазарович, Микола Козленко та Владислав Тимощук.