Команда Прикарпатського національного університету стала переможцем Всеукраїнських змагань із робототехніки

Днями у Національному університеті «Львівська політехніка» за сприяння Міністерства освіти і науки України відбулися Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів. Змагання були присвячені 200-річчю Львівської політехніки. Участь у змаганнях за Кубок Львівської політехніки взяли понад 20 команд з України та Республіки Білорусь. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на змаганнях представили – доцент кафедри інформаційних технологій факультету математики та інформатики Микола Козленко – керівник команди, Мар'ян Федірко, Юлія Чічак, студенти другого курсу спеціальності «Програмна інженерія» Максим Кур та Тимур Фараджев.

Команди, що взяли участь у конкурсі, подали власні розробки роботів, що є повністю автономними технічними створіннями, які керуються винятково власним штучним інтелектом. Будь-яке зовнішнє дистанційне керування людиною заборонено. Ці створіння сприймають навколишнє середовище з допомогою різних пристроїв – сенсорів, відеокамер тощо – та самостійно його аналізують. Спеціалізовані мікропроцесори опрацьовують цю інформацію і видають команди на кермо і на ходові двигуни, з якою швидкістю їхати, коли і на який кут повернути. Змагання відбувалися за принципом звичайних автоперегонів: хто перший подолає встановлену кількість кіл – той і переміг.

Виконати сертифікаційні вимоги вдалося 13-ти командам, що взяли участь у півфінальних заїздах, де було відібрано 6 фіналістів. У фіналі змагань фаворитами стали три команди – з Івано-Франківська, Львова та Одеси. Переконливу перемогу і Кубок Львівської політехніки здобула команда Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Друге місце посіла команда львівських політехніків. Третіми стали представники Одеського національного політехнічного університету.

Переможці отримали цінні призи від спонсорів, а всі учасники Всеукраїнських змагань з перегонів автономних роботів на Кубок Львівської політехніки отримали пам’ятні подарунки. Відтепер, як зазначають організатори, такий конкурс стане традиційним.

Офіційне повідомлення на сайті МОН

Останнє оновлення ( Вівторок, 08 листопада 2016, 10:24 )  

Контакти

ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені Василя Стефаника
76025, Україна, Івано-Франківськ, вул. Шевченка 57, ауд. 317 (деканат)
тел.: (0342) 59-60-04,
(0342) 59-61-08

Кафедри факультету

-----------------------------------------
Алгебри та геометрії
-----------------------------------------
Диференціальних рівнянь і прикладної математики
-----------------------------------------
Інформатики
-----------------------------------------
Інформаційних технологій
-----------------------------------------
Математичного і функціонального аналізу
-----------------------------------------
Статистики і вищої математики

Найближчі дні народження